İletişim Bilgileri

Demos Endüstriyel Sistemler San. ve Tic. Ltd. Şti.

Güvenilir Şirket
  • Yetkili Kişi: Osman Demirel
  • Telefon numarası: +90 (216) 415-80-87
  • Adres: Fatih Sultan Mehmet Mah. Balkan Cad. Aheste Sok. No:5C/1 Posta Kodu: 34770 Ümraniye / İSTANBUL, Ümraniye, İstanbul, 34770, Türkiye

Sitedeki güncellemeler

Wetra Ledli Uçak İkaz Lambaları

07.11.2014 00:35

**

Başlık 2

**
Ledli Uçak ikaz lambaları (yüksek yapı uyarı ışığı), genel olarak yüksek yapıları (binaları, köprüleri, kuleleri vb.) görünür hale getiren ve hava taşıtlarına karşı bu yapıları güvenli kılan ışık kaynağı ve armatürden oluşan uyarıcı sistemlerdir.

Uçak ikaz lambası; sıklıkla yüksek binalarda, baz istasyonu ve tv/radyo kulelerinde, sanayi tesislerindeki yüksek noktalarda kullanılır. Deniz trafiğinde oluşabilecek tehlikelere karşı da deniz araçlarını ve limanları görünür hale getiren deniz ikaz lambaları günümüzde yoğun olarak kullanılmaktadır.

Bu konuda dünya standartlarını belirleyen kurum, ICAO (Uluslararası Sivil Havacılık Organizasyonu)’dur. Binanın, kulenin, vinç ve rüzgar türbinin, enerji nakil hattının yüksekliğine göre farklı şiddet ve adetlerde uçak ikaz lambalarının kullanılması gerekmektedir.

alt text

Günümüzde, hava taşımacılığının ve hava trafiğinin giderek artması nedeniyle uçak ikaz lambası kullanımı önem kazanmıştır. Yüksek yapılar ile havaalanı koridoru dahilinde en fazla yükseklikteki yapılar için belediyeler, imar yönetmeliği uyarınca ikaz (uyarı) lambasını bir zorunluluk olarak talep edebilmektedir.

ICAO standartlarına ve genel kullanıma göz önüne alındığında uçak ikaz lambaları başlıca kırmızı renktedir. Bununla beraber beyaz, sarı, yeşil ve mavi renkler de kullanılmaktadır. Genel olarak uçak ikaz lambaları sistem içinde yer alan fotosel özelliği ile karanlığı algılayarak çalışmaya başlar ve yaygın olarak flaşlı ( yanar – söner) model tercih edilir.

Son yıllarda hızla gelişen led teknolojisinin, uçak ikaz lambalarında da kullanılması, bu uyarıcı sisteme 100.000 (yüz bin) saatlere varan uzun kullanım ömrü, yüksek ışık şiddeti ve düşük enerji tüketimi, ısıl farklardan etkilenmemesi gibi üstünlükler sağlamıştır. Bu nedenlerle led teknolojisini kullanarak ledli uçak ikaz lambaları üretiyoruz.

Uçak ikaz lambası: mania armatürü, mania ışığı armatürü, flaşörlü ışıldak, yüksek yapı uyarı ışığı, uçak ikaz, çakar flaşör lamba diye de adlandırılmaktadır.

Ledli Uçak ikaz lambaları fiyat ve teslimat bilgileri vb. sorularınız için web sitemizdeki "iletişim" bölümündeki bilgiler ile bizlere ulaşabilirsiniz.

Firmamız ayrıca, ICAO'nun candela ( kandela ) seviyesi kriterlerine göre medium intensity uçak ikaz lambası ( orta yoğunluklu ışık şiddeti) ve high intensity uçak ikaz lambası ( yüksek yoğunluklu ışık şiddeti ) konusunda İtalyan Luxsolar firmasının Türkiye distribütörüdür. Luxsolar, ileri mühendislik ve yüksek teknoloji ürünü ledli uçak ikaz lambaları sunan ve ısınma sorunu ve rüzgar yükü gibi konuları çözmüş bir dünya markasıdır.

Online olarak Wetra ledli uçak ikaz lambası satın almak için Teknikcihazlar.com‘u ziyaret edebilirsiniz.